Пошукова оптимізація (SEO)

Що таке пошукова оптимізація (SEO)? Почнемо відразу з того, що трафік на сайт буває платним та безкоштовним. Платний трафік створюється рекламою в різних її проявах. Але тут ми поговоримо про безкоштовний трафік. Не треба пояснювати, що безкоштовний відвідувач на вашому сайті – це благо. Якщо йому цікава ваша тема – це благо подвійно. А якщо він ще й готовий купити...

Основним джерелом безкоштовного трафіку є пошукові системи. Тобто хтось набирає в Яндексі або Google запит на кшталт «хочу піцу», і пошукова система видає йому список сайтів, які, як вона вважає, є найбільш релевантними (відповідними) цьому запиту. Вся суть у тому, щоб ваш сайт опинився у цьому списку саме за цим запитом, якщо ви продаєте піцу.

Фраза «мій сайт у десятці Яндекса» є абсолютно безглуздою, якщо не уточнити, якій тематиці присвячений сайт, за яким запитом він показується в десятці, наскільки це питання відповідає тому, що набирають потенційні покупці, і скільки людей взагалі набирають цей запит за статистикою на місяць. Наприклад, якщо ви продаєте піцу на сайті, то і запит має бути про піцу. Більше того, це має бути не рецепт піци, а замовити піцу. А потім ми дивимося, скільки людей набирає цей запит в Яндексі (за його ж статистикою) на місяць, і не скрізь, а у вашому місті (регіон обслуговування).

Заходи для проведення такого аналізу та отримання цих людей на ваш сайт через пошукові системи — це і є суть пошукової оптимізації.

Основні кроки пошукової оптимізації

Далі описані основні етапи роботи з кожним сайтом із SEO, які застосовуються в нашій веб-студії. Вони не відбивають весь обсяг роботи, лише розмічають маршрут. Треба сказати, що кожен із цих кроків є практично обов'язковим для досягнення успіху, і часто ігнорування одного з них може призвести до провалу:

  1. Вивчення вашого бізнесу, товарів, клієнтів.
  2. Вивчення ваших успішних конкурентів та їх сайтів.
  3. Підбір пошукових запитів, що ведуть до продажу.
  4. Внутрішня оптимізація сайту: швидкість, структура, перелінкування та інші технічні моменти.
  5. Наповнення якісним контентом для людей.
  6. Зовнішня оптимізація.
  7. Залучення зовнішніх посилань на сайт.
  8. Робота з соцмережами та месенджерами.
  9. Вивчення поведінкових факторів та підвищення юзабіліті.

Вартість робіт

Замовляючи пошукове просування, ми укладаємо з вами договір на співпрацю. Ви визначаєте бюджет – скільки ви готові витрачати на SEO. Це може бути сума 105 000 UAH (≈ $2 500) на місяць, яка витрачатиметься на оплату праці співробітників, та накладні витрати. Ми не беремо оплату за позиції вашого сайту в пошуку, а лише за фактично виконану роботу та фактичні витрати.